Frank Sinatra i prezenty świąteczne typu DIY

Moim marzeniem jest choć przez jakiś czas mieszkać w Nowym Jorku. Jest duża szansa, że uda mi się je spełnić w przyszłości. Chciałabym wtedy spacerować, biegać i jeździć na łyżwach w Central Parku, zjeść nowojorskiego bajgla w Bagel Hole na Brooklynie, zobaczyć Times Square, pójść na operę w NYC Opera i Metropolian Opera, posłuchać koncertu w Jazz at Lincoln Center, zobaczyć tłum garniturów na Wall Street, zjeść chińczyka i ciasteczko z wróżbą w Chinatown, zobaczyć Manhattan nocą i wypić tam drinka Manhattan, wejść na Empire State Building i Chrysler Building, zobaczyć Statuę Wolności, posiedzieć na schodach Metropolitan Museum of Art i obejrzeć wszystkie zbiory tam się znajdujące, zrobić zakupy na 5th Avenue, chodzić tymi samymi ścieżkami, co Carrie Bradshow i Blair Waldorf...

Póki co w każdym razie pozostaje mi słuchać Franka Sinatry śpiewającego o tym niesamowitym mieście. I oczywiście oglądanie filmów i seriali, których akcja ma miejsce w tym magicznym miejscu :)


Ponieważ święta zbliżają się wielkimi krokami nadszedł czas, żeby zastanowić się nad prezentami. Jestem zwolenniczką prezentów wykonanych własnoręcznie, w których przygotowanie wkłada się serce, pomysłowość i estetyczną finezję. Mogą to być również własnoręcznie zrobione słodycze lub inne produkty spożywcze, które są właściwie najbardziej "praktycznymi" prezentami :)

Takie prezenty DIY są dużo milsze niż bezmyślnie kupiony przedmiot.
Poniżej kilka inspiracji i pomysłów. W kolejnym poście przyjdzie czas na konkretne pomysły przeze mnie zrealizowane.


Świąteczne ciasteczka.Świąteczny słoiczek z konfiturami albo kandyzowanymi owocami.


Własnoręcznie zrobiony pomysłowy świecznik.


Domowej roboty nalewka.


Kartki świąteczne.


Spersonalizowany kubek.


Różnego rodzaju przybory kuchenne.


Dziwaczny stroik świąteczny.


Muffinki pierniczkowe.Inne, które przychodzą mi teraz do głowy to np. kosmetyki domowej roboty: błyszczyk, scrub (peeling), sól do kąpieli... Oczywiście również biżuteria jest dobrym pomysłem. Albo kolaż wykonany ze zdjęć i wycinków, które przywołują miłe wspomnienia.

Nie mogę doczekać się realizowania pomysłów na tegoroczne prezenty!

Brak komentarzy: