Babski wieczór - jak zrobić? Pomysły.

Zastanawiasz się co można robić w babski wieczór i jak powinien wyglądać? W tym poście przedstawię pokrótce moją przygodę z babskimi wieczorami oraz kilka prostych rad na ten temat.

Po moim wieczorze panieńskim, który był pierwszą taką okazją, żeby spotkać się tylko w damskim gronie, zrozumiałam, że warto to podtrzymać tradycją! Atmosfera takich spotkań jest zupełnie inna. No, a że "everything is a good reason to partying" to od czasu do czasu trzeba zorganizować babski wieczór.

Jak się do tego zabrać?
Myślę, że najpierw warto wybrać jakiś temat, najlepiej związany z kobiecym światem.

Może to być "Manicure & pedicure". Każda uczestniczka spotkania przynosi swoje lakiery i dodatki. Po przeszukaniu Internetu w celu odnalezienia inspiracji paznokciowych, zaczynamy całonocne malowanie.

Może to być "Dieta party", kiedy wszyscy przynoszą tylko dietetyczne przekąski. Chodzi o wyobraźnię! Pokrojone w paski np. marchewki, seler naciowy. Można trochę nagiąć zasadę i przygotować do tego sosy. Do tego oczywiście na deser owoce. Ja polecam mniej standardowe, np. pomelo. To prawdziwy przebój imprezowy! Jest pyszny i słodki, o strukturze pomarańczy czy grejpfruta, ale w odróżnieniu do nich jest zupełnie "suchy".

Kolejny pomysł na temat imprezy to "cocktail party" interpretowana na dwa sposoby. Pierwszy to strój: na takim spotkaniu obowiązuje strój koktajolowy, czyli delikatna elegancja w stylu luksusowych brunchów. Najlepiej sprawdzają się pastelowe kolory, zwiewne bluzki i spódnice, trochę eleganckiej biżuterii, która doda szyku stylizacji oraz niezobowiązująco rozwiane włosy. Drugi sposób interpretacji tej tematyki to przygotowywany na spotkaniu poczęstunek."Cocktail party", czyli koktajle owocowe i drinki. Koktajle można łatwo zrobić ze składników: mleko, banan, łyżka miodu, łyżka kakaa ALBO mleko, banan, truskawki, łyżka dżemu truskawkowego. Zamiast mleka można użyć jogurtu naturalnego. Co do drinków polecam: cosmopolitany (syrop żurawinowy, syrop truskawkowy, wódka, cointreau, limonka, lód), dry martini (gin, martini, lód, oliwka) czy mojito (rum, limonka, świeża mięta, cukier, woda gazowana, lód).

Tematyka spotkania może też opierać się na znanym serialu albo ikonie kina, np. "Sex and the city", "Audrey Hepburn". Każda dziewczyna musi w jakiś sposób nawiązać do tematyki. Strój to najprostszy sposób.

Drugim elementem ważnym przy organizowaniu takich wieczorów jest przygotowany wcześniej przebieg spotkania. Czyli atrakcje, które nawiązują do tematyki spotkania. Przy "Seksie w wielkim mieście" może to być gra w pokera i wspólne robienie cosmopolitanów.

Wiadomo, że na każdym takim spotkaniu najwięcej się po prostu rozmawia. Warto zadbać o to, żeby w mieszkaniu było jakieś miejsce rozmów. Wystarczy wydzielić do tego zwykły dywan, na którym rozłoży się poduszki a wokół świece. Chodzi o to, żeby było to miejsce, które będzie sprzyjało wspólnym rozmowom.

Elementem kończącym takie spotkanie może być wspólne oglądanie filmu (jeśli jest to wieczór filmowy to oczywiście od początku do końca można oglądać, jednak jeśli nie to nie warto zaczynać tym spotkania ani robić tego w środku - może to spowodować senność wśród niektórych uczestniczek).

Filmy, które zdecydowanie nadają się na babskie wieczory to:

1. "Śniadanie u Tiffany'ego" - czysta klasyka kobiecego kina. Oraz jedna z najpiękniejszych romantycznych komedii jakie powstały. Ten film to podstawa. Zwłaszcza na wieczorku pt. "Audrey Hepburn".

2. "Czekolada" - to pyszny, śliczny i ciekawy film w jednym! Ach, oczywiście wielkim atutem jest jego obsada, czyli Juliette Binoche i Johny Depp. To też idealny film na wieczorku pt. "Czekolada", na którym wszystkie potrawy będą czekoladowe!

3. "Amelia" - mój ulubiony film! Piękna muzyka, ciekawa fabuła, idealny nastrój. Polecam na wieczór francuski z bagietkami, śmierdzącymi serami i winem z Francji!

4. "To właśnie miłość" - to chyba najśmieszniejsza i najprzyjemniejsza komedia romantyczna. Niby banalna, ale jak przyjemna. Nastrój filmu jest dosyć świąteczny, dlatego warto to oglądać w czasie przed świętami. Te 10 historii z życia kilkunastu osób (gwiazdorska obsada) dostarcza i śmiechu i wzruszenia.

5. "Julia & Julia" - idealny film o gotowaniu. No i genialna rola Meryl Streep. Warto na wieczorek związany z tematyką kulinarną, na którym np. uczestniczki wspólnie gotują.

6. "To skomplikowane" - znowu świetna rola Meryl Streep, ładne zdjęcia i kolory.

7. "Narzeczony mimo woli" - Sandra Bullock z Ryanem Reynoldsem - są po prostu ładni i kochani.

8. "Kobiety pragną bardziej" - dla dobrej obsady, kilku śmiesznych historii i ogólnie relaksu.

9. "Sex story", bo Ashton Kutcher jest naprawdę przystojny, a Natalie Portman naprawdę ładna. Historia jest dosyć banalna, ale miło się ogląda.

10. "Brzydka prawda" - naprawdę bardzo się śmiałam na tym filmie w kinie. A do tego w filmie gra Katherine Heigl.


Brak komentarzy: