Najlepsze trendy na wiosnę/lato 2013

Ponieważ wiosna już się zbliża, a magazyny huczą o tym, co w modzie na nadchodzący sezon od ponad miesiąca, zdecydowałam się na stworzenie subiektywnej listy 3 ulubionych trendów wiosna/lato 2013. Oprócz tego krótkie pokusiłam się także o zestawienie 3 najlepszych kolekcji wielkich projektantów.

3 najlepsze trendy na nadchodzące wiosnę/lato 2013:

1. Biały, czarny. Whole look/kontrastowy mix.

Powrót do klasyki.
Biały. Po pierwsze piękne, letnie białe kreacje. Najlepiej składające się z wielu warstw wielu różnych rodzajów materiału i faktury: koronki, tiulu, haftu, falbanek, dzianiny, brokatu, eleganckich detali.
Czarny. Nareszcie nie w gotyckim, tylko w delikatnym, dziewczęcym wydaniu. Również w wydaniu różnego rodzaju materiałów.
Kontrastowe połączenie czerni i bieli. W wydaniach eleganckim i nowoczesnym, ale też marynarskim i ala lata 60-te, w kropki i szachownicę.

Poniżej najlepsze przykłady z wybiegów przedstawiające ten trend:


Stella McCartney:
Marc Jacobs:
Moschino:
Chanel: 
Valentino:
Louis Vuitton:

2. Kolaż, wzory, kwiaty w 3D.

Jak już we wcześniejszym poście wspominałam, mam postanowienie, że będę używać przeróżnych kolorów do urozmaicania swoich stylizacji. Nadchodzący sezon to bardzo dobry moment na takie decyzje, bo z wybiegów można czerpać bardzo wiele kolorowych i wzorzastych inspiracji.
Bardzo lubię nosić za duże góry. To sprawia, że czuję się dużo swobodniej i wygodniej, a także niezobowiązująco. Takie stylizacje najlepiej wyglądają z "obcisłym wnętrzem". W tym sezonie można pozwolić sobie na lekkie garbienie, ponieważ domy mody kreują "garbate" marynarki i narzutki. Poza tym można pozwolić sobie na obwisłe spodnie, za duże płaszcze czy bluzy i koszule. Poniżej kilka przykładów tego trendu.
Bottega Veneta:
Prada:
Moschino:
Dior:
Dolce&Gabbana:

3. "za duże" ubrania, "garbate" marynarkiBurberry:
Dries Van Noten:
Hermes:

Najlepsze kolekcje na wiosnę/lato 2013 już w następnym poście.

Brak komentarzy: