Paris - alcool

W Paryżu pije się przede wszystkim wino. Butelkę można kupić nawet za 1 euro (oczywiście nie ma tu wielkiego zaskoczenia co do jakości, ale mimo wszystko!). Nie tylko turyści piją to wino, ale też Francuzi, którzy bardzo je lubią. Choć z tego, co zdążyłam zauważyć, coraz częściej spotyka się młodych pijących piwo, nawet do jedzenia. Ja na tym zdjęciu piję jeszcze inny trunek - cydr. To niskoprocentowy sok jabłkowy, trochę sfermentowany i gazowany :) Bardzo pyszny, zwłaszcza w ciepłe dni. Niestety w Polsce rzadko można znaleźć coś takiego. Obecnie piwo Summersby jest jednym z przypominających cydr.

Francja posiada aż osiem dużych regionów winnic: Szmpanię, Burgundię, Alzację, Dolinę Loary, Bordeaux, Dolinę Rodanu, Lagwedocję-Roussilon, Prowansję. Chciałabym w trakcie swojego pobytu odwiedzić przynajmniej jedno z tych miejsc.

Rodzajów wina jest bardzo dużo, dlatego warto jest poznać z czym warto je spożywać, żeby można się było kierować przy ich wyborze nie tylko ceną i preferencjami wyniesionymi z Polski.
Poniżej zamieszczam infografikę, która jest pomocna przy dokonywaniu odpowiednich wyborów rodzaju wina.

Brak komentarzy: