Jak się ubrać zimą? Burberry Prorsum fall 2013 czy resort 2014, a może spring/summer 2014 - oto jest pytanie.

Jesień i zima to okres, w którym osoby chcące się ubierać ładnie i modnie muszą poświęcać jeszcze więcej czasu na kombinowaniu najprzeróżniejszych opcji outfitowych. Przede wszystkim dlatego, że w polskich warunkach często estetyka ubrania zostaje przysłonięta przez czynniki pogodowe - najważniejsze jest, żeby było ciepło, nieprzemakalnie i wygodnie, na wypadek ulewy czy śnieżycy. Tak to wygląda przynajmniej w moim wykonaniu. Także często trendy zimowe odchodzą w niepamięć na rzecz tradycyjnej "cebulki". Przeglądając kolekcje na jesień-zimę 2013 bardzo wiele rzeczy przyciąga moją uwagę. Trendy kreowane na ten sezon są bardzo inspirujące. Jednak świat mody działa w ten sposób, że we wrześniu 2013 znamy już trendy na wiosnę 2014. Dlatego dzisiaj, przeglądając zdjęcia kolekcji resort i spring/summer 2014 najlepszych projektantów stwierdziłam, że czemu na jesień/zimę 2013 nie inspirować się właśnie nimi, skoro i tak nałożę na nie tysiąc innych warstw. Poniżej kreacje, które najbardziej przypadły mi do gustu:

Podium zajmuje Burrbery. Zarówno resort (kolekcja na przedwiośnie):
Jak i spring/summer (genialny cały pokaz, filmik z rewelacyjnym podkładem muzycznym - Christopher Bailey ma idealny gust muzyczny, dostępny pod linkiem). Z tej kolekcji chciałabym mieć każdą jedną rzecz. Pojawiają się znowu moje ulubione pastele (szczególnie cieszę się na błękit, koral, lilię, miętę i róż), koronki, delikatne zdobienia, płaszcze oversize, piękne sweterki z kokardą na plecach oraz bardzo ładne szpilki i torebki do ręki:

Zaraz za Burberry Prorsum - Louis Vuitton:
I Chloé:
Następnie J. W. Anderson:
I Alexander Wang:
Dlatego pomimo przepięknych serduszek, panterki, pasków, żyrafich łatek, burgundów i beży, brązów i czerni w genialnej kolekcji Burberry Prorsum Fall 2013, o których pisałam w tym poście, warto spróbować inspirować się również przyszłymi kolekcjami, skoro są one publikowane już teraz.
A na koniec trochę dobrej muzyki wykorzystanej w pokazie mody męskiem Burberry spring/summer 2014. Wraz z całym pokazem ;)

Brak komentarzy: