jesień - moda

Jesień to wbrew pozorom bardzo dobry czas na modę. Przez jakąś część przynajmniej. Temperatura pomiędzy 10 a 20 stopniami jest idealna do wszelakich eksperymentów modowych. Mój ulubiony trik, który pozwala mi cieszyć się ubraniami nawet nie do końca dopasowanymi do zimniejszej temperatury to oczywiście ubieranie się na cebulkę. Które tak szczerze jest teraz też w modzie.
Ten sezon, zresztą jak kilka poprzednich, wyróżnia się tym, że prawie wszystko jest modne no i że właściwie jest tyle różnych trendów, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ja poniżej postaram się scharakteryzować cztery główne trendy na jesień 2012, które najbardziej przypadły mi do gustu.

1. Płaszcze oversize

Oversize to trend, który ogólnie bardzo lubię. Jesienią tego roku najlepiej jeśli nosi się za duże ubranie wierzchnie. To bardzo dobra informacja dla triku "cebulki" :) poniżej kilka zdjęć z pokazów projektantów, którzy pięknie wykorzystali ten trend w swoich kolekcjach.

2. Motyw barokowy
W baroku najważniejsze były zdobienia. Tak jest też z tym motywem wykorzystanym w kolekcjach jesień 2012. Kreacje są zdobne, mają dużo złotych elementów, czasem kwiatowych. Najlepiej jeśli występuje w wersji total look. W baroku istotna była przesada. Tu też propozycje projektantów czasem przeradzają się w pstrokate kostiumy. Przynajmniej ulice w trakcie złotej słoty będą trochę ożywione.


3. Sportowy szyk, dziewczyna na longboardzie
 Wydaje się, że nic nowego. Wśród młodszych dziewczyn ten trend właściwie nigdy nie zniknął. Sportowe ubrania, szorty, zakolanówki, skórzane ramoneski, rockowe dodatki, eyeliner, dresy, trampki (bądź teraz modniejsze New Balance). Jednak teraz ten trend modny jest nie tylko wśród przedstawicielek młodszego pokolenia, a do tego dobrze jest go mieszać z wytworną elegancją. Dla mnie dobra informacja, że sport znowu jest w modzie.
source: Elle 10.2012


4. Podkreślanie kobiecych kształtów
Już dawno tego nie było. Po latach mody na chłopięcą figurę pozbawioną jakichkolwiek kształtów do łask wróciły klepsydry, gruszki, szerokie biodra i talie osy. To kolejny bardzo "zdrowy" trend. Do tego łączony z pięknymi, soczystymi kolorami.
Lanvin

Brak komentarzy: